CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Μάρκα: | Charming |
| Πιστοποίηση: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Αριθμό μοντέλου: | LU-40 |
| Έγγραφο: | CH SERIES P3.91.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 10 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμα |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Χαρτοθήκη, Ξύλινη Θήκη, Θήκη πτήσης |
| Χρόνος παράδοσης: | 30 εργάσιμες ημέρες μετά την πληρωμή |
| Όροι πληρωμής: | L/C, T/T, Western Union, PayPal, Cash |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 500 τμχ την εβδομάδα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Γκρίζο επίπεδο: | 14-16bit | Θερμοκρασία λειτουργίας οθόνης: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| Προβολή απόστασης: | >3,91μ | Υγρασία λειτουργίας: | 10%~90% RH |
| Επισημαίνω: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
Περιγραφή προϊόντων
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
Θέλετε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό το προϊόν



